About

Merhabalar, Yazılıma olan ilgim küçüklüğümden beri var idi. Kendimi bu alanda geliştirmek istediğimden dolayı Bilgisayar Mühendisliğini kazanarak bu alana yöneldim. Web ve masaüstü uygulamalar üzerine çalıştım, fakat teknolojinin gidişatı bulut sistemler olduğu için web tarafına daha çok ağırlık vererek çeşitli uygulamalar geliştirdim. Serverless ve microservices gibi konuların takibinde olarak bu hybrid mimarileri üzerine kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

1. YD Yazılım – Yazılım Geliştirme Uzmanı – 2021-Devam Etmekteyim

İş Tanımı:

Aktif olarak YD Yazılım aracılığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağı Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Topluluğu Başkanlığında firma personeli-Yazılım uzmanı olarak çalışmaktayım. Serverless ve microservices gibi konuların takibinde olarak bu hybrid mimarileri üzerine kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Aktif Çalıştığım projeler;

o TBBS (Türkiye Bursları Bilgi Sistemi) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Türkiye Bursları hizmeti kapsamında; uluslararası öğrencilerin başvurularının alınabilmesi, değerlendirme ve seçim işlemlerinin yürütülmesi, aday ve mevcut öğrencilerin bursluluk işlem ve takibinin yapılması, muhasebe süreçlerinin yönetilmesi, YÖK, SGK vb. bilgilerin sistem içerisindeki yönetim ve raporlamalarının yapılabilmesini sağlamak için geliştirilen sistemdir. Farklı kurumlarla entegrasyon işlemleri gerçekleştirilerek bilgilerin doğruluğu kontrol edilmektedir. (https://tbbs.turkiyeburslari.gov.tr/)

o TBBS Web Sitesi Türkiye Bursları hizmetleriyle ilgili dış kullanıcılara bilgi vermek amacıyla geliştirilen tanıtım web sitesidir. (https://turkiyeburslari.gov.tr) o Azure Services Kurum içerisindeki uygulamaların ihtiyaçlarına göre farklı azure servisleri (azure function app, azure logic app) geliştirilmektedir.

2. Türkiye Diyanet Vakfı – Yazılım Geliştirici 2018 – 2021.

İş Tanımı:

Türkiye Diyanet Vakfı'nda yazılım geliştirici olarak çalıştım. Kurumun gerek iç gerekse dışarıdaki servislerle entegrasyonları üzerine Azure Bulut Bilgi Platform & Servisleri(Azure Logic App,Azure Functions, Azure API Management, Azure SQL) ve .net(.Net Core,.Net Framework) ,Liquid Template Query , ASPNET Zero ve ASPNET Boilerplate Framework(ABP Framework), ASP.NET Identify, Hangfire Background Job, SignalR teknolojileri kullanarak kurumsal projeler geliştirdim.

Yapmış olduğum projeler: o TDV Zekat Hesaplama Projesi Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ile koordineli olarak analizinde bulunarak geliştirmiş olduğum zekat hesaplama sistemi; nakit, döviz, gayrimenkul gelirleri vb. birikimlere göre TDV Kur Servisi ile kişilerin piyasa verilerine göre zekatını hesaplaması için yaptığım bir projedir, hesaplama işlemi için Rest API servisi mevcuttur ve aktifte mobil uygulamalar ve web siteleri tarafından ihtiyaca göre kullanmaktadır. ASP.NET Zero Framework, Azure Function App, Azure API Management kullanıldı. İş takibi ve versiyon takibi Azure DevOps üzerinden yapıldı. https://zekathesapla.tdv.org

o TDV Güncel Kur Servisi Kurumun güncel piyasa bilgilerinin sağlanması ihtiyacına yönelik olarak geliştirdim. Geliştirme sürecinde Azure Functions, Azure API Management kullanılmıştır.

  • Developing Applications : Microservices with Containers Microsoft Premier 03.2021(3 Gün)
  • Microsoft Azure Developer Associate AZ-204 Microsoft Certified 18.10.2020
  • Microsoft Azure Fundamentals AZ-900 Microsoft Certified 14.09.2020
  • Modernizing Applications with Containers and Orchestrators Microsoft Premier 10.2020 (4 Gün)
  • DevOps Fundamental Microsoft Premier 11.2020(4 Gün)
  • Azure Fundamentals Microsoft Premier 11.2019(3 Gün)
  • 2006-2010 Lise Karabük Teknik Ve Anadolu Endüstri Meslek Lisesi 76/100
  • 2010-2012 Ön Lisans Karabük Üniversitesi – Bilgisayar Programcılığı 3.16/4
  • 2012-2016 Lisans Girne Amerikan Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği 2.67/4